Jakie są najlepiej zapowiadające się kierunki dla techników, na co warto iść?

Splot różnych zdarzeń losowych często bywa powodem przedwczesnego zakończenia przygody z edukacją. Dopiero możliwość awansu lub zmiany pracy na lepszą uświadamia, że wykształcenie średnie jest w życiu bardzo ważne i bez niego ambitne plany mogą spalić na panewce. Z pomocą przychodzą szkoły dla dorosłych zapewniające możliwość ukończenia liceum lub technikum na niezwykle atrakcyjnych warunkach.

Wykształcenie średnie w liceum dla dorosłych

Szkoły dla dorosłych dają szansę na podniesienie kwalifikacji osobom, które dotąd tego nie zrobiły. Górny próg wiekowy nie istnieje, natomiast ważne jest, aby osoba rekrutowana miała ukończony 18 rok życia. Po podstawówce, gimnazjum lub zawodówce wykształcenie średnie można uzyskać, zapisując się i kończąc liceum dla dorosłych. Liceum dla dorosłych jest doskonałym pomysłem, ponieważ można wybrać najbardziej dostosowany do potrzeb i możliwości system nauki, czyli tryb zaoczny. Edukacja odbywa się w średnio co drugi weekend, więc można z powodzeniem pogodzić naukę z pracąWymagana minimalna frekwencja na poziomie 50% w miesiącu to niewiele, dlatego przy odrobinie chęci można zdobyć upragnione świadectwo ukończenia szkoły średniej, zdać maturę i wybrać się na wymarzone studia, na które wcześniej nie było czasu.

Jeśli technikum — to jaki kierunek?

Ukończenie liceum dla dorosłych otwiera wiele drzwi. Jedną z możliwości jest dalsze kształcenie w technikum dla dorosłych i uzyskanie satysfakcjonującego zawodu w rok lub dwa. Do technikum dla dorosłych mogą aplikować również osoby, które wcześniej ukończyły liceum w trybie dziennym. Technikum dla dorosłych kończy się wydaniem świadectwa szkolnego o ukończeniu kierunku, oraz po zdaniu egzaminu przeprowadzanego przez OKE, otrzymaniem tytułu technika w zawodzie. Jakie są najlepiej zapowiadające się kierunki dla techników, na co warto iść?

  • Technik usług kosmetycznych — nauka trwa 2 lata. Po ukończeniu kierunku można zatrudnić się w zawodzie wykwalifikowanej kosmetyczki, lub otworzyć własny salon urody.
  • Opiekun medyczny — nauka trwa rok. W dobie braków kadrowych na medycznym rynku pracy ten zawód jest niezwykle pożądany przez pracodawców. Absolwenci tego kierunku chętnie zatrudniani są przez szpitale, pozostałe placówki zdrowotne, a także osoby prywatne do opieki nad pacjentami niesamodzielnymi.
  • Technik administracji — nauka trwa 2 lata. Praca w biurze, przy kawce i w przyjaznej atmosferze to marzenie do spełnienia dla absolwentów technika administracji. Instytucje, firmy prywatne oraz banki czekają z otwartymi ramionami na osoby, które zostały przyuczone do zawodu.
  • Florysta — nauka trwa rok. W zaledwie jeden rok można nauczyć się bukieciarstwa, opieki nad roślinami, zdobnictwa i elementów decoupage. Własna kwiaciarnia lub firma ogrodnicza, albo zatrudnienie w poczcie kwiatowej dla absolwentów florystyki stoi otworem.
  • Technik masażysta — nauka trwa 2 lata. Z usług technika masażysty korzystają wszyscy, począwszy od sportsmenów, na gwiazdach telewizji i sportu kończąc. Na absolwentów tego kierunku czekają etaty w prywatnych placówkach medycznych, gabinetach fizjoterapii, uzdrowiskach, lub ośrodkach SPA.

Dodaj komentarz